Mozgásszervi fájdalmaktól szenved? Jelentkezzen be hozzánk!

A mozgásszervi fájdalmak hatékony ellenszere

Az MD orvosi kollagén terápia egy rendkívül innovatív, kollagén hatóanyag-tartalmú termékcsalád, mely a legkülönbözőbb mozgásszervi fájdalmak enyhítésében alkalmazható.

A termékek 3 fő csoportba sorolhatók:

  • testtáj specifikus termékek
  • a fájdalom jellege szerint kifejlesztett termékek
  • kiegészítő készítmények, a szöveti keringést, regenerációt segítő termékek.

Izületi panaszok

Személyre szabott kezelés

Ezek alkalmazásával, illetve kombinációjával az adott problémára összpontosítva orvosa egyénre szabott terápiát ajánlhat az Ön teljes gyógyulása érdekében.

Közismert tény, hogy a kollagén terápia hatására csökkennek a mozgásszervi tünetek.

Miért érezhetünk fájdalmat?

A mozgásszervi fájdalmak többsége főleg az ízület körüli kötőszöveti és izom elemek károsodásából származnak. A sérülés és a sérülés miatti gyulladás olyan negatív folyamatokat indít be, amely megszakításával a probléma nemcsak tünetileg, hanem alapjaiban kezelhető.

Fókuszált megoldás

Az MD orvosi kollagén terápiában használt készítmények kollagén tartalmuknál fogva erősíthetik a mozgásszervi rendszert, az ízületek körüli képleteket és azokat az ízületeket tartó inakat, szalagokat, amelyek egy sérülés során megnyúlhatnak, részlegesen sérülhetnek.

Az MD orvosi kollagén terápia javítja az életminőséget.

Az MD orvosi kollagén terápia jellemzői:

  • jól tolerálható terápia
  • széles körűen alkalmazható: ellenjavallat eddig nem ismert, de fokozott elővigyázatosság szükséges: TAG (thrombocyta aggregáció gátló) kezelés, véralvadásgátló kezelés, aktív bőrfolyamatok (pl.: orbánc etc.), terhesség, szoptatás és malignus (rosszindulatú) folyamatok esetén
  • biztonságos: a szúrások helyén enyhe bőrpír, zsibbadás jelentkezhet, szúrási szövődményként hematóma (vérömleny) léphet fel. A kezelést követő napon átmeneti állapot rosszabbodás, fejfájás léphet fel, ami a kezelések utáni bő folyadékbevitellel megelőzhető
  • kedvező mellékhatás profil (minimális, átmeneti bőrpír, esetleg viszketés)
  • az MD orvosi kollagén terápia az ízületek körüli képletek erősítése révén segítheti a stabilitást, a kóros izomfeszülés, fájdalom enyhítéséből adódóan pedig a mozgékonyságot
  • akut és krónikus mozgásszervi fájdalom enyhítése céljából is alkalmazható, segítheti az egyéb gyógymódok eredményességét
  • nem „csupán” a tüneteket szüntetheti meg, hanem magát a fájdalom okát
  • élsportolóknál is alkalmazható, a Magyar Antidopping Csoport hazai akkreditált laboratóriumában bevizsgált készítmények, melyek nincsenek a WADA dopping tiltólistáján.

Mozgásszervi fájdalmaktól szenved? Jelentkezzen be hozzánk!

Gyógyszerek nélkül szeretne gyógyulni? Jelentkezzen be hozzánk!

Izületi panaszok

Milyen területeken alkalmazható az akupunktúra?

  • Fogyókúra, túlsúly, elhízás kezelése
  • Meddőség kezelése, termékenység fokozás
  • Klimax
  • Migrén, krónikus fejfájás, frontérzékenység
  • Stressz kezelése
  • Alvászavar
  • Allergia
  • Pánikbetegség, szorongás, hangulatzavar, depresszió
  • Szédülés, fülzúgás kezelése
  • Nőgyógyászati problémák
  • Urológiai panaszok (felfázás, inkontinencia, prosztatagyulladás)
  • Reumatikus derék-, váll-, kar-, könyök-, térdfájdalmak csillapítása
  • Sportsérülések kezelése
  • Szenvedélybetegségek (dohányzás, alkohol, drog)

Eredete, története

A hagyományos kínai orvoslás (HKO) több ezer éves, tapasztalaton, megfigyelésen alapuló gyógykezelési mód, melynek egyik ága az akupunktúra. Pontos keletkezési ideje nem ismeretes, azonban az ásatások szerint már a kőkorszakban is használhattak akupunktúrát, kő-és csonttűk segítségével gyógyították a betegeket. Írott története 2-3000 éves múltra tekint vissza. Klasszikus alapkönyve a Sárga császár belgyógyászati könyve. Az i.sz. VII. században alakult meg az első egyetem, ahol egészen a XX. századig folyt oktatás, belgyógyászatot, gyógynövénytant, masszázst és akupunktúrát tanítottak. 1929-ben a császárság megdöntésével eltörölték a hagyományos orvoslást, majd Mao Ce Tung 1949-ben visszaállította, egységes rendszerbe foglaltatta. Megkezdődött a hagyományos és a modern medicina integrációja. 1975-ben Pekingben megalapítják a Hagyományos Kínai orvoslás Intézetét. Napjainkban, Ázsiában a hivatalos medicina része, - pl. Kínában, a kórházakban akupunktúrás osztályok is működnek-, a nyugati világban inkább komplementer, kiegészítő gyógyászati rendszernek tekintik.

Csi és meridiánok

Alapgondolata

A kínai gondolkodás szerint a szervezetünkben a nem látható csatornákon (meridiánokon) keresztül, - melyek testünk felszínét és belsejét is behálózzák- egyenletes, periodikus áramlás folyik (Qi áramlás). Ennek az áramlásnak meghatározott, napszaki ritmusa van, a csatornákban keringő Qi meghatározott sorrendben, egyik csatornából a soron következőbe áramlik. Ha lelassul a keringés, felgyülemlik, blokk alakul ki, amely hosszabb idejű fennállás esetén betegség formájában jelentkezik. Elképzelhetjük úgy is, mint az áramló folyót, melyen torlasz keletkezik, ezért az áramlás lelassul, hordalékanyagok (méreganyagok) gyűlnek fel benne. A negatív, feldolgozatlan emlékek és érzések, a helytelen életmód a keringő Qi hiányához is vezethetnek. Egy-egy meghatározott helyen bele tudunk avatkozni ebbe a rendszerbe, ezek az akupunktúrás pontok, melyek belső szervekkel is közvetlen kapcsolatban vannak, aktivizálják azok működését. Beindítjuk a Qi keringést, oldjuk a pangásokat, helyreállíthatjuk a szervezet egészséges energetikai keringését, és ez által a működését, testünk öngyógyító folyamatainak támogatása révén.

Mi okozza a betegségeket a hagyományos kínai orvoslás felfogása szerint?

  • külső ártalmak: forróság, nedvesség, szárazság, hideg, szél. Ide tartoznak még a harapások, csípések, balesetek is, melyeket életünk során elszenvedtünk.
  • belső ártalmak:
    • egészségtelen életmód (késő esti étkezés, kapkodva étkezés, túlzott szellemi munka);
    • fel nem dolgozott érzelmek (szomorúság, félelem, aggodalmaskodás, harag, féltékenység), rossz emlékek.
  • magzati kor, születés körülményei, velünk született alkat.

Hol találhatóak az akupunktúrás pontok?

A XVII. században már eljutottak a ma is érvényes kb. 365 pont feltérképezéséhez tapasztalat és megfigyelés segítségével. Például a leírások szerint bevált módszer volt a Gyomor 36-nak (lábszár) megfelelő akupunktúrás pont masszírozása, így a földművesek és nehéz munkát végzők lábfájdalmai csökkentek. A pontok jól kitapintható helyeken, többek között 1-5 mm nagyságú ér-ideg komplexen, bőrfelszín felé tartó idegvégződésen, izmokat ellátó idegvégződések mellett, csont lyukacskába (foramen) hatoló ideg közelében, illetve trigger pontokon (nyomásérzékeny csomók az izomzatban, Ah-Shi pontok) találhatóak.

Miben más, mint a nyugati orvoslás?

A kínai orvost akkor fizették meg a betegei, ha nem voltak betegek, tehát az volt a jó gyógyító, akinek a páciensei egészségesek voltak. Ebből is látható, hogy óriási jelentősége volt a betegségmegelőzésnek. A nyugati orvoslás elsődleges célja a betegség megszűntetése gyógyszerekkel vagy sebészi módszerekkel. Egy bizonyos panaszra általánosan beváló, jól működő, klinikai vizsgálatokkal alátámasztott gyógyszercsoport ajánlása. Pl.: álmatlanságra altató, székrekedésre hashajtó. A kínai orvoslásban ugyanazon tünet mögött sok betegség mintázat állhat, ezért a kezelés egyénenként változó, nincs egy bevált receptúra (akupunktúrás pontok kombinációja) egy betegségre, hanem mindig egyénileg kell összeállítani, ezért fontos az alapos kikérdezés. Míg a nyugati orvoslás általában egy–egy szervet vizsgál, pl. a szemész a szemet, miközben a betegnek sok más problémája is lehet, a kínai orvoslás holisztikus, az embert minden tünetével együtt teljes egységében látja és gyógyítja. A keleti orvoslás a hangsúlyt a szervezet öngyógyító mechanizmusainak beindítására helyezi, melyhez hozzájárul a mértéktartó élet, rendezett evés-ivás, pihenés-mozgás, gondolkodás-munka – vagyis az életmód. Oki terápiát jelent, a betegséget a gyökerénél ragadja meg és gyógyítja, hiszen egy panaszunk több más működési zavar egységébe illeszthető be és válik érthetővé. De látnunk kell a határait is, például mandulatályogot vagy vakbélgyulladást akupunktúrával gyógyítani nem lehetséges; ilyenkor első a kórházi ellátás!

Mi fog történni a rendelőben?

Akupunktúra kezelés

Az első az alapos, mindenre kiterjedő anamnézis felvétel egy kérdőív segítségével. Talán meglepő, de a kérdések igen sok mindenre kiterjednek, hiszen a kezelés során az egész embert kezeljük minden panaszával együtt. Nem csak az adott tünetre kérdezünk rá, jelentősége van egyéb, a fő problémával látszólag összefüggésbe nem hozható panaszoknak is. (pl.: fejfájás, emésztési zavarok, korábbi műtétek, gyulladások) Egy elég részletes adatlapot kell kitölteni a panaszokról és az általános állapotról. Előzetesen kivizsgált panaszokkal érdemes az akupunktúrás rendelésre jönni. Például a fejfájás hátterében akár agydaganat is állhat, ezért az előzetes ideggyógyászati kivizsgálás elengedhetetlen! Majd következik az egész test megtekintése, a nyelvdiagnosztika, mely a Qi keringés zavarainak diagnosztikájához hozzátartozik. Először hanyatt, majd háton fekve történik a kezelés, igen vékony steril akupunktúrás tűkkel. 10-15 tűszúrás történik, kb. 20 percet marad a tű a beszúrt helyen. Összesen kb. 40 percet vesz igénybe a teljes kezelés.

A meginduló áramlás érzékelhető, van, aki melegséget, kellemes ellazulást, bizsergést, könnyed, lebegő érzést vagy feltöltődést érez kezelés közben, illetve után. Friss panaszok esetén heti 2 alkalom javasolt, elhúzódó régi tünetek esetén heti 1 alkalommal érdemes kezelni, majd fokozatosan abbahagyni a kezelést, 2 hetente majd havonta. Lézerakupunktúra kisgyermekeknek javasolt. Kevésbé erős stimulációt jelent a tűhöz viszonyítva, de mivel ebben a korban még nincsenek rögzült pangások a szervezetben, ezért hatékony terápiát nyújthat.

Gyógyszerek nélkül szeretne gyógyulni? Jelentkezzen be hozzánk!